.date-header {text-align:center;} " rel="icon" href="/PATH_TO_ANIMATED_FAVICON/favicon.ico" type="image/x-icon">

29. dubna 2013

FILMOVÉ TIPY: LoraxDnes trochu pohádkově. Chtěli by jste žít v "mechanickém světě" nebo by jste se ho pokusily změnit?Co je to za svět, ve kterém už není ani kousek živé přírody, ptáte se? Je to městečko, v němž žije dvanáctiletý Ted. Všechno je tu náramně umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho? Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. Nepřijde jim divné, že čerstvý vzduch se prodává v pet lahvích, což je voda na O´Hareho mlýn. Jenže Tedova láska Audrey, coby nevyléčitelná romantická duše, touží po stromu „z masa a kostí“. Akční babička Norma chlapci poradí, aby si zašel pro radu k legendami opředenému Jednorázovi. Ten ovšem údajně žije za zdmi města. A tak se Ted poprvé v životě podívá ven, do skutečného světa. Ten pohled za moc nestojí. Vidí jen smutnou měsíční krajinu plnou pařezů. A na obzoru zvláštní dům. Ten, jak se Ted záhy dozví, patří právě Jednorázovi, podivínskému samotáři. Byl to právě on, kdo proměnil kvetoucí krajinu na pustinu a vyhnal z ní jejího mýtického ochránce Loraxe. A na Tedovi bude, aby ji zachránil tim, že vysadí poslední existující sazenici živého stromu a připomene lidem, že vždycky nebylo všechno umělé. Jenže takové chování přímo ohrožuje živobytí pana O´Hareho. A to nemůže zůstat bez odezvy.


V každém z nás je pořád kus malého dítěte, takže i já se čas od času kouknu na nějakou pěknou pohádku. Synovec je nemocný tak jsme jeli takový maraton všech možných pohádek a právě tuto jsme oba začali milovat. 
Dokonalá grafika, vtip, moderní vsuvky, to všechno nás ohromilo. Ani nespočítám kolikrát jsme se od srdce zasmály. 

Podle mě ale nění jen příběh, na který se kouknete a nic z toho vlastně nemáte. Právě naopak. Pohádka se snaží menším vysvětlit jak je důležité chránit přírodu a jaké mohou být poté následky. A to oceňuji. Také poukazuje na moc peněz a na lidi, kteří chtějí jen slávu a moc.6 komentářů:

 1. tato pohádka vypadá docela dobře.. asi se na ni někdy kouknu.. =)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je krásná :)) Něco ve stylu Hortona

   Smazat
 2. na tenhle filmík už si brousím drápky :D těším se na něj...:) děkuji za připomenutí.

  OdpovědětSmazat
 3. no vypadá to dobře...

  OdpovědětSmazat